Otomatik Filtreler

Otomatik Filtreler

Otomatik Filtreler

Özellikle geçtiğimiz son 10 yılda artan çevre kirliliğinden kaynaklı olarak doğal su kaynaklarında da ciddi bir kirlenmenin söz konusu olduğunu hepimiz biliyoruz. Sanayi, Tarım ve endüstride kullanılan çoğu su kaynağının kirliliğinden ötürü ürünlerden yeterince verim alınamamakla beraber aynı zamanda su tesisatlarında da sulardaki tortulardan ve bazı zararlı maddelerden dolayı tıkanmalar veya kalıcı hasarlar meydana gelmektedir. Firmamız bu alanda son teknoloji ürünleri olan otomatik filtreler ile kaynaklardan elde ettiğiniz suyun arıtılmasını ve güvenle kullanabilmenizi sağlamaktadır. Firmamızın sağlamış olduğu otomatik filtreler kendi içlerinde kullanım alanlarınıza ve bütçenize göre farklılıklar göstermektedir. Bıçaklı tip filtreler ve ters yıkamalı filtreler firmamızın sizlere sunmuş olduğu iki ayrı otomatik filtre çeşididir.

Otomatik filtreler hem enerji tasarrufunuzu sağlamak hem de aldığınız verimi arttırması açısından kullanım alanlarınızda oldukça önemli bir rol üstlenmektedir. Örneğin ters yıkamalı otomatik filtreler sayesinde hassas bir ayrıştırma kalitesi elde etmiş olursunuz çünkü bu otomatik filtre çeşidinde paslanmaz çelikten veya karbon alaşımdan oluşmuş bir iç yapı vardır ve bu yapı sayesinde kullanım ömrü oldukça uzundur. Bakımı çok kolay olan otomatik ters yıkamalı filtreler sayesinde filtre işlemlerini durdurmadan temizliğini yapabilmek mümkün olduğu için herhangi bir maddi kayıp veya bir zaman kaybına uğramanız pek olası değildir. Ters yıkama darbelerinin yüksek olmasından dolayı da tek seferde bir segmenti temizlemek mümkün olabilmektedir. Otomatik bıçaklı tip filtrelerde ise çoğu açıdan ters yıkamalı filtreler ile benzerlikler söz konusudur, mesela tıpkı otomatik geri yıkamalı filtrelerde olduğu gibi karbon alaşımdan veya paslanmaz çelikten yapılan bir iç yüzeye sahiptir ve bu nedenle de kullanım ömrü çok uzundur, kolay hasar almaz bunun yanı sıra yine filtreleme işlemlerini durdurmadan temizlik ve bakımını yapmak mümkündür. Bıçaklı tip filtreler ile geri yıkamalı filtreler arasındaki fark ise çalışma prensiplerinden gelmektedir. Bıçaklı tip filtrelerde dilediğiniz takdirde yarı otomatik olarak kullanabilmeniz için gerekli olanak vardır ve tıpkı geri yıkamalı filtrelerde olduğu gibi tam otomatik bir çalışma prensibi de mevcuttur.

Firmamız bünyesinde satışı gerçekleşen otomatik filtreleri bütçeniz ve kullanım alanınız doğrultusunda seçebilmeniz mümkündür. Geniş ürün yelpazesi ve kaliteli ürün garantisi ile firmamız filtre ve arıtma alanda siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA